گروه راديولوژي

بازدید: 5414

 
       
 

 


 

مدیر گروه رادیولوژی: دکتر علی باقرپور

  پست الکترونیک: bagherpoura[at]mums.ac.ir
   
   

تاریخچه

تاریخچه گروه رادیولوژی دانشکده دندانپزشکی مشهد

 از ابتدای تاسیس دانشکده دندانپزشکی مشهد در سال 1344، بخش رادیولوژی در دانشکده فعال بوده است. یک دستگاه رادیوگرافی داخل دهانی، یک دستگاه رادیوگرافی پانورامیک و یک دستگاه رادیوگرافی general (پزشکی) و سه یونیت که جزو تجهیزات بخش بیماریهای دهان به حساب می آمدند در بخش، که واقع در خیابان کوهسنگی بود قرار داشتند.

در این زمان مسئوولیت تهیه رادیوگرافی ها بر عهده یک نفر پرسنل خانم قرار داشت. در سال 1354 آقای Bill Kenz از آمریکا، در مدت 2 ماه 2 نفر تکنسین بخش را آموزش داد. مسئول بخش خانم دکتر مهاجری بودند که پس از فرصت مطالعاتی به آمریکا به عنوان عضو هیات علمی بخش رادیولوژی برگزیده شدند. همچنین آقای دکتر محمدیان و رادیولوژیست های پزشکی مسئول تدریس دروس رادیولوژی بودند.

در آن دوره بخش های رادیولوژی و بیماریهای دهان یک گروه را شامل می شدند و تحت سرپرستی خانم دکتر تیمورتاش اداره می شد. آموزش دروس رادیولوژی به مدت 10 سال توسط اساتید پروازی انجام می گردید. در سال 1368 آقای دکتر احتشام به مدت یکسال در شیراز دوره رادیولوژی را گذرانده و به عنوان هیات علمی (مربی) رادیولوژی مستقر در بخش حضور یافتند.

در سال 1372 اولین متخصص رادیولوژی فک و صورت به نام خانم دکتر ماهرخ ایمانی مقدم که فارغ التحصیل رشته رادیولوژی دهان دانشگاه تهران می باشند، بخش را به مدت 10 سال و در ادامه تاکنون اداره نمودند. در سال1380 بخش رادیولوژی با حضور دکتر ایمانی مقدم و دکتر نازنین بصیری  Approved گردید و از سال 1381 بخش تخصصی نیز Approved گردید . از آن زمان همه ساله دو یا سه نفر دستیار تخصصی رادیولوژی فک و صورت پذیرش می شوند. 

در حال حاضر جناب آقای دکتر سید حسین حسینی زارچ مدیریت گروه رادیولوژی سرکار خانم دکتر ایمانی مقدم سرپرستی تخصصی گروه  و  دکتر آدینه جوادیان معاون گروه و دکتر اعظم احمدیان یزدی ریاست بخش را بعهده دارند.  تعداد اعضای گروه رادیولوژی 8 نفر می باشد و 9 نفر دستیار تخصصی نیز تحت آموزش گروه می باشند.

لازم به ذکر است با وجود سابقه اندک Approved شدن این گروه، رزیدنتهای فارغ  التحصیل این رشته از جمله خانم دکتر مریم خلجی رتبه دوم دانشنامه تخصصی سال 1385، خانم دکتر مهدیه طالب مهر رتبه اول سال 1386، آقای دکتر مهدی نیکنامی در سال 1387 رتبه دوم ، دکتر سمیه نعمتی در سال 1388رتبه دوم،دکتر آدینه جوادیان لنگرودی در سال 1389رتبه اول، دکتر زهرا تفاخری در سال 1389 رتبه سوم و دکتر الهه محمودی هاشمی در سال 1390 رتبه سوم را کسب نمودند.

 
مدت دوره: 3 سال
 

معرفی رشته :

رشته رادیولوژی فک و صورت یکی از رشته های تخصصی نوین در دندانپزشکی محسوب می شود که در سالهای اخیر رشد چشمگیری در زمینه تعداد متخصصین این رشته و فعالیت های آنان داشته است.

رزیدنت های رشته رادیولوژی فک و صورت در طی سه سال با اصول فیزیک، رادیوبیولوژی ، تکنیکهای تصویربرداری فک و صورت و نیز تفسیر ضایعات این ناحیه آشنا می شوند.

هم اکنون در بخش رادیولوژی کلیه رادیوگرافی های داخل و خارج دهانی به صورت آنالوگ و دیجیتال و نیز تصویربرداری تخصصی CBCT انجام شده و زیر نظر متخصصین این رشته تفسیر می گردد. تشخیص انواع ضایعات داخل فکی، مشکلات مفصل تمپورومندیبولر، بیماریهای غدد بزاقی و ارزیابی کمی و کیفی استخوان جهت قراردهی ایمپلنت و  .... با کمک دستگاه های رادیوگرافی و سونوگرافی (جهت بررسی نسج نرم) امکان پذیر می باشد.

همچنین این بخش در ارتباط تنگاتنگ با مراکز رادیولوژی پزشکی بوده و تبادل اطلاعات بین این گروهها صورت گرفته و در این راستا چندین طرح مشترک پژوهشی نیز به انجام رسیده است. تفسیر ضایعات فک و صورت در کلیشه های رادیوگرافی معمولی واسکنهای  CTو CBCT  و مشکلات TMJ و دیسک در نگاره های MRI و ضایعات غدد بزاقی در تصاویر سونوگرافی توسط متخصصین این رشته انجام می پذیرد.

بیانیه ماموریت ورسالت رشته رادیولوژی دهان و فک و صورت

ماموریت: ارتقاء کمی و کیفی سلامت دهان و دندان جامعه از طریق کشف زودهنگام علائم رادیوگرافیک ناحیه دهان و فک و صورت.

بیانیه: رشته رادیولوژی دهان و فک و صورت به عنوان رشته ای تخصصی از دندانپزشکی و در واقع به عنوان چشم سوم در تشخیص ضایعات همراه با رشته های بیماریهای دهان و پاتولوژی سعی در تعامل مناسب با سایر رشته های تخصصی دندانپزشکی و پزشکی می نماید. همچنین  با ارتقاء سطح آموزش وپژوهش و تربیت نیروهای متخصص، توانمند و با انگیزه و نیز ارتباط گسترده و کارآمد با سایر رشته های تخصصی علوم پزشکی ، گامی مهم در تولید دانش و ارتقاء سلامت عمومی جامعه بردارد. 

مشتریان:

1- افراد جامعه

2- دانشجویان عمومی و تخصصی

3- اعضاء هیئت علمی

 4- صاحبان حرف دندانپزشکی(جامعه دندانپزشکی کشور)

ارزش ها و باورها :

1-رعایت اصول اخلاق پزشکی در تمامی عرصه های آموزشی و  پژوهشی 

2-رعايت نياز واقعي جامعه هدف و دفاع از حقوق مردم

 3-رعايت نظم کاری در تمامی عرصه های آموزشی ،  پژوهشی  و تشخیصی

4- مسئولیت پذیری و رعایت حقوق بیمار  

5-پايبندي به قوانين و مقررات وزارتي

6-ارزش گذاری و اعتبار بخشی به سیستم ارتباط و مشاوره تشخیصی با دیگر همکاران ( حتی با مراکز آکادمیک خارج از کشور )

7-ارتباط صمیمانه بین بخشهای تخصصی دندانپزشکی در جهت حفظ منافع بیمار

چشم انداز رشته  تخصصی رادیولوژی دهان و فک و صورت دانشکده دندانپزشکی مشهد

ما می خواهیم با افزایش توانمندیهای فارغ التحصیلان این رشته و استفاده از فن­آوری های نوین، در طی پنج سال آینده برترین بخش رادیولوژی دهان در کشور باشیم  و با ایجاد راهکارهایی در زمینه های مختلف آموزشی و پژوهشی و نیز ارتقاء سلامت جامعه به عنوان یکی از رشته های مطرح در سطح ملی و بین المللی قرار گیریم.

 

اطلاعات آموزشی گروه رادیولوژی دهان

 

1-  نیروی انسانی آموزشی در گروه رادیولوژی دهان 

 

اعضائ هيئت علمي گروه رادیولوژی دهان8نفر ميباشد كه شامل 1 استاد  و 3دانشیار و 3 استاديار و 1 مربی مي باشند.

 

تعداد اعضای هیات علمی به تفکیک مرتبه علمی :

 

رتبه علمی

مرد

زن

تعدادکل

استاد

-

1

1

دانشیار

2

1

3

استادیار

-

3

3

مربی

-

1

1

جمع کل :

2

6

8

 

2-فضاهاي آموزشي

 

- بخش واتاق های موجود:

 

1- اتاق سمینار دانشجویان

2- اتاق منشی گروه

3- کلاسهای تدریس نظری  (مشترک با سایر گروها)

4-تاریکخانه و اتاق استراحت تکنسینهای بخش          

9-یک اتاق رادیوگرافی خارج دهانی کانونشنال                 

11-اتاق گزارش رادیوگرافی

13- اتاق اساتید گروه

5- اتاق سمينار دستیاران

6- کتابخانه  (مشترک با سایر گروها)

7-اتاق سونوگرافی و سیالوگرافی

8- شش اتاق رادیوگرافی داخل دهانی

10-یک اتاق تصویربرداری تخصصی CBCT

12-فضای کریدور داخل بخش مجهز به نگاتوسکوپهای رومیزی جهت آموزش دانشجویا

 
اساتید پیشکسوت:  
مدیران گروه از ابتدا تا کنون:  

تماس با گروه:

051-38829501 داخلی : 160 و 196

 

اعضا

اعضای هیات علمی گروه رادیولوژی

    دکتر ماهرخ ایمانی مقدم

استاد گروه رادیولوژی دانشکده دندانپزشکي

پست الکترونيک :imanim[at]mums.ac.ir

لینک سوابق آموزشی و پژوهشی 
  دکتر سید حسین حسینی زارچ

دانشیار گروه رادیولوژی دانشکده دندانپزشکي

پست الکترونيک :hoseinih[at]mums.ac.ir

لینک سوابق آموزشی و پژوهشی 

 

دکتر نجمه انبیائی

دانشیار گروه رادیولوژی دانشکده دندانپزشکي

پست الکترونيک :anbiaeen[at]mums.ac.ir

لینک سوابق آموزشی و پژوهشی 

  دکتر علی باقرپور

دانشیار گروه رادیولوژی دانشکده دندانپزشکي

پست الکترونيک :bagherpoura[at]mums.ac.ir

لینک سوابق آموزشی و پژوهشی 
  دکتر آدینه جوادیان لنگرودی

استادیار گروه رادیولوژی دانشکده دندانپزشکي

پست الکترونيک :javadianla[at]mums.ac.ir

  دکتر الهه توحیدی

استادیار گروه رادیولوژی دانشکده دندانپزشکي

پست الکترونيک :tohidie[at]mums.ac.ir

لینک سوابق آموزشی و پژوهشی
    دکتر ثمره مرتضوی

استادیار گروه رادیولوژی دانشکده دندانپزشکي

پست الکترونيک :mortazavis[at]mums.ac.ir

لینک سوابق آموزشی و پژوهشی
  دکتر اعظم احمدیان یزدی

مربی گروه رادیولوژی دانشکده دندانپزشکي

پست الکترونيک :ahmadiana[at]mums.ac.ir

لینک سوابق آموزشی و پژوهشی

کارکنان قسمت اداری:

 

نام و نام خانوادگی سمت
 خانم اکرم قنبری  منشی گروه

خانم معصومه اعتضاد جم

کاردان رادیولوژی

خانم فاطمه خانی

کاردان رادیولوژی

آقای  حمید بانام

پذیرش 

 


آموزشی

برنامه های آموزشی گروه

آموزش دوره عمومی:

در بخش آموزش دانشجویان علوم پایه شامل  پوسیدگی شناسی(1 جلسه توسط اساتید رادیولوژی)  و رادیولوژی نظری 1، دانشجویان پس از علوم پایه شامل رادیولوژی 2نظری   و تشخیص 4  و رادیولوژی های عملی(1-3) ارائه می شود.

برنامه رادیولوژی 1 نظری شامل فیزیک اشعه و  ساختمان گیرنده تصویر، تاریکخانه وسیستم پروسسینگ تصویر و بیولوژی و حفاظت در برابر اشعه می باشد. رادیولوژی 1 عملی به صورت آموزش عملی تهیه تصاویر داخل دهانی بر روی فانتوم می باشد. و نیز آشنایی با نمای رادیوگرافیک ساختمانهای آناتومیک بر روی فیلمهای داخل دهانی نیز از موارد آموزشی این واحد می باشد

در رادیولوژی 2 نظری  تکنیکهای رادیوگرافی معمولی و پیشرفته آموزش داده می شوند و رادیولوژی 2 عملی تکنیکهای داخل دهانی بر روی بیمار واقعی آموزش داده می شود. همچنین در این واحد دانشجویان با نمای رادیوگرافیک ساختارهای نرمال فکین و صورت در کلیشه های داخل دهانی ، پانورامیک و رادیوگرافیهای جمجمه آشنا می شوند. آشنایی عملی با نحوه عملکرد دستگاه پانورامیک نیز از موارد دیگر آموزشی در این واحد می باشد.

 در رادیولوژی 3 نظری(تشخیص 4، طبق کوریکولوم جدید) نحوه  تفسیر ضایعات ناحیه فک صورت در رادیوگرافی  و در رادیولوژی عملی 3 اصول نفسیر  ضایعات به صورت عملی برای دانشجویان بیان شده و نیز  ارائه سمینار توسط دانشجویان تحت نظارت اساتید انجام می شود.  

آموزش دوره تخصصی

در بخش تخصصی آموزش دستیاران در واحد نظری به صورت ارائه سمینار توسط دستیاران و book review  می باشد که کتب رفرنس شامل رادیولوژی دهان (وایت فارو) و تشخیص های افتراقی ضایعات فک وصورت (وود و گووز )   تصیربرداری سر وگردن (سام و کورتین) و علوم رادیولوژی برای تکنولوژیست (بوشانگ) و  اصول تصویربرداری پانورامیک (لنگ لند لنگ لیس)  می باشد . در سمیناریهای بحث آزاد روزهای دوشنبه ارائه case report و بحث و بررسی در این زمینه و نیز مباحث مختلفی از کتابهای رفرنس رادیولوژی پزشکی شامل ( CT and MRI of the whole body (hagga و نیزتصویربرداری ماگزیلوفاسیال( لارهیم)  و اطلسهای مربوط به ضایعات سینوسهای پارانازال از کتابهای رادیولوژی تشخیصی سر و گردن  (harns berger ) مورد بحث قرار می گیرند. همچنین  یک ساعت در هر دوشنبه اختصاص به ژورنال کلاب دارد. یک روز در هفته نیز به بحث و بررسی مواردی از ضایعات و شکستگی های فک وصورت ، سندرمهای کرانیوفاسیال و ....که توسط اساتید پیش کسوت گروه فراهم می گردد، پرداخته می شود

در واحد عملی نیز دستیاران با نحوه تصویربرداری رادیوگرافی های داخل و خارج دهانی و نیز CBCT با ارائه فیلمهای آموزشی تهیه شده توسط برخی از اساتید گروه و نیز به صورت شفاهی و کار عملی آشنا می شوند و به صورت روزانه در بخشی از ساعات حضورشان در بخش به تهیه این تصاویر از بیماران می پردازند. همچنین تصویربرداری مداخله ای شامل سیالوگرافی نیز در هر ترم توسط دستیاران بر حسب تعداد مراجعین انجام می شود. نوشتن گزارش رادیوگرافی و  مشارکت در آموزش دانشجویان از دیگر فعایتهای دستیاران رادیولوژی می باشد.  همچنین تشکیل پرونده برای مراجعین دارای پاتولوژی در ناحیه فک و  صورت نیز از فعالیتهای عملی دستیاران محسوب می شود.

دستیاران رادیولوژی در طی سه سال تحصیلی علوم وابسته ای را سایر بخشهای دانشکده دندانپزشکی و نیز  در دانشکده پزشکی و بیمارستانهای وابسته شامل آناتومی استخوان های فک  و صورت، بیماریهای گوش و حلق و بینی، تصویربرداریهای سر و گردن و جراحی فک وصورت و پاتولوژی فک وصورت و نیز بیماریهای دهان می گذرانند.

و نهایتا اساتید گروه رادیولوژی در بخش علوم وابسته آموزش به دستیاران سایر گروهای آموزشی دانشکده را بعهده دارند.

برنامه رادیولوژی عملی (1)

 

جلسه اول : کلیات شامل آشنایی با ساختمان فیلم های داخل دهانی ، معرفی انواع تکنیک های داخل دهانی و موارد کاربرد، مزایا و معایب آنها، تفهیم زاویه افقی، عمودی، overlap, cone-cut, shortening, elongation   

جلسه دوم: جزئیات تکنیک رادیوگرافی پری آپیکال به روش نیمساز (نواحی مختلف  فک بالا و پایین)

جلسه سوم: آموزش پروسسینگ فیلم و روش کار در تاریکخانه ، کار روی فانتوم (فک بالا- ناحیه سانترال)

جلسه چهارم: کار روی فانتوم( فک بالا- ناحیه  کانین)

جلسه پنجم: کار روی فانتوم( فک بالا- ناحیه  پرمولر- مولر)

جلسه ششم: کار روی فانتوم( فک پایین- ناحیه انسیزورها و کانین)

جاسه هفتم: کار روی فانتوم( فک پایین- ناحیه پرمولر-مولر)

جلسه هشتم:

ساعت اول: آموزرش روی بیمار شامل روش کنترل بیمار،  کنترل gag و زبان بیمار، تنظیم سر بیمار، کنترل عفونت و......

ساعت دوم ¬ تهیه رادیوگرافی  پری آپیکال از بیمار

جلسه نهم تا چهاردهم:

 1 ساعت اول¬ معرفی  لندمارک ها در فیلمهای پری آپیکال

شناسایی مموقعیت چپ و راست  و یا بالاو پایین فیلمهای پری آپیکال

1 ساعت دوم¬ تهیه رادیوگرافی  پری آپیکال از بیمار

جلسه پانزدهم: review کلی مباحث تدریس شده و مانتینگ  فیلمهای پری آپیکال

جلسه شانزدهم وهفدهم: امتحان

مواد امتحان شامل:

لندمارک: 10- 5  تا روی فیلم   (5 نمره)

مانتینگ: 6 تا فیلم   (3 نمره)

گرفتن فیلم روی مانکن:  1 فیلم (به روش قرعه کشی) (8 نمره)

کار داخل بخشی (انضباط و کنترل عفونت و گرفتن فیلم)         (4 نمره)

- هر گونه تغییر احتمالی در برنامه ریخته شده باید پس از مطرح شدن در جلسه شورا باشد.


برنامه رادیولوژی عملی (2)

 

جلسه اول : Pretest¬ از تکنیک های داخل دهانی

Demo تکنیک نمیساز (تنظیم بیمار، زاویه عمودی، افقی، distortion, overlap, cone cut) ، تکنیک های مدیفاید نیمساز

 کنترل gag، کنترل عفونت،

جلسه دوم:

(سمینار ¬ لندمارک های ماگزیلا)

 تهیه رادیوگرافی روی بیمار به روش نیمساز

جلسه سوم:

(سمینار ¬ لندمارک های مندیبل)

  رادیوگرافی روی بیمار به روش نیمساز

جلسه چهارم:

 (سمینار: موضوع ¬ رادیوگرافی B.W)

 Demo  ¬بایت وینگ

 تهیه رادیوگرافی روی بیمار به روش نیمساز و نیز بایت وینگ

جلسه پنجم:

(سمینار: موضوع ¬ پوسیدگی)

 Demo ¬موازی

  Quiz از لندمارک های پری آپیکال

 تهیه رادیوگرافی روی بیمار

جلسه ششم:

 (سمینار: موضوع ¬ بیماری پریودنتال)

Demo ¬ اکلوزال

تهیه رادیوگرافی روی بیمار

جلسه هفتم:

Quiz از لندمارک های پری آپیکال

 Demo ¬پانورامیک و لندمارک های آن

 تهیه رادیوگرافی روی بیمار

جلسه هشتم:

 (سمینار: موضوع¬ خطاهای تاریکخانه ای)

 تهیه رادیوگرافی روی بیمار

جلسه نهم:

Quiz لندمارک های پانورامیک

Demo  ¬ خطاهای پانورامیک

تهیه رادیوگرافی روی بیمار

جلسه دهم:

 (سمینار: موضوع  ¬لترال سفالو و اسکال ، PA سفالو و اسکال)

Demo ¬ لندمارک های لترال و PA و شناسایی کلیشه

 تهیه رادیوگرافی روی بیمار

جلسه یازدهم:

(سمینار: موضوع ¬ ریورس تاون، Water's, SMV)

Demo ¬ لندمارک های ریورس تاون، SMV، واترز و شناسایی کلیشه ها

  تهیه رادیوگرافی روی بیمار

جلسه دوازدهم:

Quiz ¬ کاربرد تکنیک های خارج دهانی و لندمارک های مهم و شناسایی کلیشه ها

  تهیه رادیوگرافی روی بیمار

جلسه سیزدهم:

Demo ¬ RVG  

تهیه رادیوگرافی روی بیمار

جلسه چهاردهم:

تهیه رادیوگرافی روی بیمار

جلسه پانزدهم و شانزدهم:

 امتحان

- هر گونه تغییر احتمالی در برنامه ریخته شده باید پس از مطرح شدن در جلسه شورا باشد.

 

فرم ریکارمنت رادیولوژی عملی (2)  (دانلود)

پژوهشی

اولویت های پژوهشی :  

 کتب چاپ شده :

 کتب تالیفی کتب ترجمه شده
   


 

فرآیندهای انجام کار

فرآیند پذیرش بیمار در بخش:  
فرآیند انجام پروژه های تحقیقاتی در گروه:  
قوانین و مقررات بخش:  

دوره عمومی و تخصصی

برنامه دروس نظری تخصصی دستیاران رادیولوژی  در 2 سال اول(آموزش توسط اساتید گروه رادیولوژی)

 ترم اول یا سوم


 1-مباحث بیولوژی از کتاب بوشانگ (فصول 29-38) و فصول 2و 3 وایت

 2- مباحث تکنیکهای کانونشنال (داخل دهانی، خارج دهانی و پانورامیک) از کتاب وایت و لنگ لند و هرینگ

3- مباحث تفسیر ضایعات فک وصورت  از کتاب وایت

(فصول : اصول تفسیر، پوسیدگیهای دندانی، بیماریهای پریودنتال،آنومالیهای دندانی ، کیستها، تومورهای خوش خیم و بدخیم، بیماریهای التهابی،ضایعات استخوانی، بیماریهای سیستمیک، کلسیفیکاسیونهای بافت نرم، اختلالات تکاملی جمجمه و فک و  صورت)

 4- ارائه مورد و سمینار بحث آزاد و ژورنال کلاب

 5-مباحث تکنیکهای تخصصی شامل پزشکی هسته ای و سونوگرافی و  MRI و,CT CBCT از کتاب وایت

ترم دوم یا چهارم


 1-مباحث فیزیک فصول دیجیتال (وایت و بوشانگ 18- 16و 21و 22) و CT از کتاب بوشانگ (28)

 2- مباحث ترومای فک و صورت  از کتاب وایت و سام ،

 3- مباحث پزشکی قانونی از کتاب وایت ،

 4- مباحث ایمپلنت از کتاب وایت

 5- مباحث آناتومی و پاتولوژی سینوس از کتاب وایت و سام

 6- ارائه مورد و سمینار بحث آزاد و ژورنال کلاب

 

 ترم اول یا سوم

 

1- مباحث تکنیکهای کانونشنال (داخل دهانی، خارج دهانی و پانورامیک) از کتاب وایت و لنگ لند و هرینگ

 2- میاحث تفسیر ضایعات داخل استخوانی از کتاب وود(15 فصل)

 3- مباحث فیزیک کتاب  بوشانگ( فصول5-13)  و فصول مشابه از کتاب وایت

 4- مباحث تکنیکهای تخصصی شامل ، پزشکی هسته ای و سونوگرافی و  MRI و,CT CBCT از کتاب وایت

 5- ارائه مورد و سمینار بحث آزاد و ژورنال کلاب

 ترم دوم یا چهارم

 

1- مبحث آناتومی و پاتولوژی غدد بزاقی از  کتاب وایت و سام

  2- ادامه مباحث فیزیک کتاب بوشانگ( فصول5-13)  و فصول مشابه از کتاب وایت

 3- ارائه مورد و سمینار بحث آزاد و ژورنال کلاب

 4- مباحث آناتومی و پاتولوژی مفصل TMJ از کتاب وایت و سام

 

دروس وابسته در دانشکده های دندانپزشکی و پزشکی  و بیمارستان قائم یا امام رضا مطابق با کوریکولوم جدید ارائه می شوند

برنامه های عملی دستیاران رادیولوژی

برنامه عملی ترم اول: تهیه رادیوگرافی های داخل دهانی شامل پری آپیکال به روش موازی، بایت وینگ و اکلوزال و تکنیکهای مدیفاید داخل دهانی  و گزارش آنها می باشد

برنامه عملی ترم دوم : تهیه رادیوگرافی های داخل دهانی معمولی و مدیفاید و رادیوگرافی های خارج دهانی معمولی و دیجیتال وگزارش و تفسیر تصاویر می باشد.

برنامه عملی ترم سوم: تهیه رادیوگرافی های خارج دهانی معمولی و دیجیتال  و گزارش آنها و انجام سیالوگرافی  وگزارش آن و مشارکت در آموزش دانشجویان عمومی می باشد.  گزارش ضایعات داخل استخوانی و سینوسهای پارانازال و  نیز اختلالات مفصل TMJ در تصاویر معمولی  از دیگر برنامه های عملی می باشد.

برنامه عملی ترم چهارم: تهیه تصاویر تخصصی CBCT و آماده سازی تصاویر و گزارش آن  و انجام سیالوگرافی و گزارش آن و نیز  مشارکت در آموزش دانشجویان عمومی می باشد. گزارش ضایعات داخل استخوانی و سینوسهای پارانازال و  نیز اختلالات مفصل TMJ در تصاویر تخصصی شامل CBCTو CT  و MRI  از دیگر برنامه های عملی می باشد.

برنامه عملی ترم پنجم : تهیه تصاویر تخصصی CBCT و آماده سازی تصاویر و گزارش آن  و مشارکت  در آموزش دانشجویان عمومی می باشد. گزارش ضایعات داخل استخوانی و سینوسهای پارانازال و  نیز اختلالات مفصل TMJ در تصاویر تخصصی شامل CBCTو CT  و MRI  از دیگر برنامه های عملی می باشد.

 

فارغ التحصيلان دوره هاي تخصصي تا كنون:

84-81: دکتر علی باقرپور و دکتر امین افضلی

85-82: دکتر مریم خلجی و دکتر مریم گودرزی

86-83 : دکتر مهدیه طالب مهر

87-84: دکتر مهدی نیکنامی و دکتر معصومه جوهری

88-85 دکتر سمیه نعمتی و دکتر عباس محمدی

89-86: دکتر آدینه جوادیان لنگرودی، دکتر مهدی سهرابی و دکتر زهرا تفاخری

90-87: دکتر الهه محمودی هاشمی، دکتر محمدرضا طالب زاده

91-88: دکتر الهه توحیدی، دکتر پیروزه مهدوی و دکتر ثمره مرتضوی

92-89: دکتر ندا یزدانی، دکتر سمیه ولیان و دکتر مریم محمدزاده

93-90: دکتر مونا علی محمدی ، دکتر شکیبا افضلی نسب و دکتر فاطمه حافظ ملکی

94-91: دکتر علیرضا سنایی، دکتر حامد ابراهیم نژاد و دکتر مریم کشاورزی

 

اسامی دستیاران سال سوم وروردی 92:

 دکتر سعیده ابراهیمی

دکتر منصوره دریجانی

دکتر ضحی صاحب نسق

 اسامی دستیاران سال دوم ورودی 93:

 دکتر طاهره مهری

دکتر نسیم خاکی

دکتر یونس محیطی

اسامی دستیاران سال اول ورودی 94:

دکتر سیما عباسلو 

دکتر ثریا بخشانی

دکتر ثریا بخشانی 

دکتر سیما عباسلو


 

تازه چه خبر!

اخبار گروه :  

آقای دکتر علی باقرپور به عنوان مدیرگروه جدید گروه رادیولوژی فک و صورت منصوب شدند.

ضمن آرزوی توفیق برای ایشان از خدمات ارزنده آقای دکترسید حسین حسینی زارچ در دوران مدیریت ایشان که موجب پیشرفت امکانات آموزشی و خدمات رسانی در بخش رادیولوژی گردید, سپاسگزاری میکنیم.

 

با نصب دستگاه رادیوگرافی خارج دهانی دیجیتال بخش رادیولوژی دانشکده دندانپزشکی مشهد

قادر به ارائه تصاویر رادیوگرافی خارج دهانی دیجیتال(لترال سفاومتری-خلفی قدامی-واترز-تاون و ریورس تاون و...)می باشد.
 

 

در جلسه گروه مورخ ششم دی ماه 95 پایان طرح سرکار خانم دکتر آدینه جوادیان لنگرودی و سرکار خانم دکتر الهه توحیدی اعلام شد و مراسم تودیع و قدردانی از زحمات این دو استاد عزیز، با حضور سایر اساتید و دستیاران گروه برگزار گردید.علاوه بر این در همین جلسه خانم دکتر عطیه صفائی به عنوان عضو هیات علمی جدید گروه رادیولوژی معرفی شدند

 


 

 

 

 

   
         

منوي اصلي صفحات داخلی